Relacja z 13 Zawodów Wędkarskich dla Dzieci

W dniu 22 czerwca 2014r. odbyły się po raz 13 Zawody Wędkarskie dla Dzieci z okazji Dnia Dziecka organizowane przez Koło PZW Myszków Miasto – impreza została zorganizowana pod patronatem medialnym portali internetowych o tematyce wędkarskiej 25www.rybomania.pl ,www.wedkuje.pl, www.pikefinder.pl, www.corona-fishing.pl, www.fishing-test.pl, www.przewodnicywedkarscy.pl, www.carpsoul.com, www.fishexpert.pl, www.moczykije.pl www.carppassion.eu, www.powercarp.pl www.sharp-drakers.pl , gazet wędkarskich WĘDKARSKI ŚWIAT, WĘDKARSTWO MOJE HOBBY, ŚWIAT KARPIA, WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE a także telewizji TVR – dodatkowo imprezę objęła swoim patronatem Rada Młodzieży przy Zarządzie Głównym PZW13

Na starcie zawodów stanęło 348 zawodników w dyscyplinie spławikowej w wieku od 5 do 14 lat oraz 18 spinningistów w wieku 15-16 lat. Pogoda nie rozpieszczała zawodników na przemian słońce, deszcz silny wiatr. Czytaj dalej

C&R – jak wypuszczać

CGumowa siatkaoraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wypuszczanie ryb. Równie ważne jednak jest przestrzeganie pewnych zasad podczas obchodzenia się z nimi, a o tym wędkarze zdają się zapominać.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wypuszczona przez nas ryba odpłynie w pełni sił, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Począwszy od sprzętu zapewniającego stosunkowo szybki i bezpieczny hol, a skończywszy na szczypcach, gumowym podbieraku, czy macie. Czytaj dalej

Zawody dla dzieci

SZANOWNI Państwo – w imieniu własnym oraz Wszystkich Dzieci zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w organizowanych zawodach dla Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Dziecka.

471bd07fdaa7b040f7ab8b2a13f8f35b_LZarząd Polskiego Związku Wędkarskiego Myszków Miasto zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w zorganizowaniu konkursu dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 22 czerwca 2014r. w Myszkowie. Zawody organizujemy pod hasłem NO KILL

Czytaj dalej

C&R – Dlaczego?

Większość wędkarzy zdaje sobie sprawę jak wygląda rybostan naszych wód. Z wielu względów w naszych zbiornikach nie ma już  tyle ryb co przed laty. Gospodarka rybacka, kłusownicy, zanieczyszczenia. O tych tematach jest najgłośniej. Jednak warto zastanowić się, czy taki rybostan jest tylko ich winą.

ggbldnchthkxkn

Czytaj dalej

Po co wędkarzom aplikacje mobilne?

W ędkarstwo, tak jak każda dziedzina naszego życia, bardzo dynamicznie się zmienia. Obecnie wędkarze wymieniają się doświadczeniami na forach internetowych, piszą blogi, korzystają z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu także podczas wędkowania. Nic dziwnego, że wciąż poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które urozmaicą im chwile spędzane na rybach, jednocześnie pozwalając chwalić się połowami, swoim sprzętem i ulubionymi łowiskami. Stąd coraz większe zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania dla wędkarzy.

Czytaj dalej

SZCZUPAK 2013 – raport FishExpert

 Założenia raportu

Raport oparty jest na rzeczywistych danych pochodzących z systemu Fishexpert (www.fishexpert.pl). Celem raportu jest określenie zależności pomiędzy intensywnością połowów zgłoszonych przez użytkowników platformy a zewnętrznymi danymi, które mogą mieć wpływ na intensywność żerowania poszczególnych gatunków ryb. Takie opracowanie ma zadanie zweryfikowanie istniejących opracowań na ten temat w tym kalendarza brań księżycowego.

W analizie uwzględniono jedynie zgłoszenia użytkowników dokonane bezpośrednio on the spot, przy pomocy aplikacji mobilnej w miejscu i czasie połowu, dodatkowo oczyszczone ze zgłoszeń niepełnych i usuniętych przez administrację portalu.

Czytaj dalej

Prawdziwe zawody wędkarskie, ale online – jak to działa?

Z awody wędkarskie są ważnym wydarzeniem dla każdego wędkarza, który lubi łączyć swoją pasję ze szczyptą rywalizacji. W Polsce zawody odbywają się dosyć często, za to w różnych odległych częściach kraju i nie zawsze każdy chętny wędkarz może w nich uczestniczyć. Dodatkowo część z nich ma charakter otwarty, a część odbywa się wyłącznie dla członków danego koła wędkarskiego albo określonej grupy wiekowej. A co, jeśli chciałoby się porywalizować z innymi i niekoniecznie namawiać na siłę znajomych na małe zawody? Rozwiązaniem jest zorganizowanie zawodów wędkarskich online.

Czytaj dalej

C&R – jeśli masz to robić, rób to dobrze

O Catch&Release (złów i wypuść)  piszę się już w Polsce całkiem sporo… jednak wciąż zbyt mała ilość wędkarzy wie cokolwiek na ten temat lub wypuszcza ryby w sposób nieprawidłowy, przez co robi im zwyczajnie krzywdę. Kolejną kwestią jest to, czy w ogóle należy potępiać ludzi, którzy niektóre ze swoich zdobyczy zabierają do domu? Cała sztuka to złowić rybę i wypuścić ją w dobrym stanie, a jeżeli już decydujemy się zabierać ryby, to tylko te o odpowiedniej wielkości i przeznaczone do bieżącej konsumpcji, a nie na zapas… Ale o co dokładnie chodzi z tym C&R?

Czytaj dalej

Początki w wędkarstwie podlodowym

W ielu młodych wędkarzy zimą chowa swój sprzęt do wielkiej szafy i cierpliwie czeka na przyjście wiosny. Łowienie na lodzie może być równie ciekawe jak letnie wędkarskie przygody, warto więc zmienić swoje nawyki.

Każdy z nas chciałby zaczynać od rzeczy najciekawszych. Czarować medalowe okonie ultra lekkim zestawem i chwalić się kolegom osiągnięciami. Niestety w wędkarstwie nie można przeskoczyć pewnych rzeczy, a kluczem do sukcesu w przyszłości jest stopniowe zdobywanie wiedzy i poszerzanie swojego asortymentu.

Czytaj dalej